See on courses.cs.ut.ee platvormi kodutööde vorm
Detailsemad reeglid kursuse jooksul. Eesmärk on koguda kokku kõik esitatavad raportid/tööd.
Mõnes kodutöös on vaja esitada kaks faili - raport ja kood.
Kodutöö raport on reeglina vaja esitada PDF failina (mitte Word, ODT, vmt). Sinna tuleks kindlasti lisada algusesse/päisesse esitaja nimi, õppekava ja õppimise aasta (olukorras, kus õppejõud laeb alla portsu PDF faile, siis selle info puudumine teeb raskemaks hindamise ja hinde sisestamise).
PDF vormis raport tuleb esitada ka programmeerimise kodutöödel, raportis kirjeldada lühiudalt, mida tegite, kuidas tegite ja kuvatõmmis näiteks programmi väljundist. Koodi saab lisada eraldi teise failina, lingiga Colab keskkonda või ZIP failina kui on vaja esitada mitu faili korraga. Sageli ei saa õppejõud seda koodi tehnilistel põhjustel täpselt samamoodi ise jooksutada ega sealt vigu otsidda.
Seepärast on peamine teie koostatud raport, kuhu lisada näited, kuidas see üliõpilase ekraanil välja näeb, mis sisendid, mis väljundid; ja võimalusel kuvatõmmis, kus näha näiteks loodud pilt/visualisatsioon.
Suuri keelemudeleid (AI assistente) võib kasutada nii koodi kirjutamiseks kui ka raporti silumiseks. Kuid kehtivad kaks reeglit: nende kasutus peab olema dokumenteeritud (viidatud, kirjeldatud) ja mõtted peavad ikka olema peamiselt enda omad. Keelemudel võib aidata kaasa oma mõtete silumisele, kuid nende pakutud tapeeti ei pea õppejõud teie töö pähe lugema, eksju?
Näiteid aines eelmistel aastatel sooritatud projektide tulemustest:
- Varasemate aastate näiteid: Attach:digit_demod.pdf
- Digitaalne maailmapilt lasteaialastele (Mariliis Arand)
- Digitaalne maailmapilt juuras (Diana Mölder)
Laadimisvorm
Kodutööd tuleb üles laadida Moodle keskkonas.
Kellel on olnud probleeme Moodlega või soovite veel uuendada, siis siia saab ka lisada:
Kodutöö 1 - Programmeerimise projekt
Vt Moodle