Uisulaenutus

Probleem: OÜ Libe Liug tegeleb järve kaldal uiskude laenutamisega. Laenutused märgitakse praegu vihikusse, sealt on aga raske kiirelt vajalikku infot üles leida. Otsustati tellida infosüsteem, mis aitaks tööd kergendada.

Kirjeldus: Uisulaenutusel on mitut tüüpi uiske – iluuisud, hokiuisud jne. Uiske laenutatakse välja pooletunniste intervallide kaupa. Kui klient uisud laenutab, siis küsitakse ta käest, kui kauaks ta neid tahab ning arvutatakse eeldatav tagastusaeg. See võimaldab klienditeenindajal järgmistele klientidele öelda, millal mõni sobiv uisupaar peaks vabanema.

Infosüsteemi kasutatakse ka kasumi arvutamiseks. Iga päeva lõpus tuleb kokku arvutada päeva tulu. Uiskude laenutamine tööpäevadel on 20 EEK pool tundi, nädalavahetusel 30 EEK. Püsikliendid saavad igalt laenutuselt 5% soodustust.

Kasutajad: Kasutajateks on põhiliselt uisulaenutuse töötajad. Neile on oluline kiiresti teada saada, kas number 39 naiste iluuiske on veel saadaval ning kui ei ole, siis millal need umbes vabanevad. Veel tahetakse aeg-ajalt uurida eelnevalt kogutud andmeid, näiteks otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Millist tüüpi uisud on kõige populaarsemad?
  • Millistel nädalapäevadel külastatakse laenutust kõige rohkem?
  • Millistel kuudel on kasum kõige suurem?
  • jne.
edit