Arvutiteaduse instituut
  1. Kursused
  2. 2024/25 kevad
  3. Andmebaasid (LTAT.03.004)
EN
Logi sisse

Andmebaasid 2024/25 kevad

  • Kursuse korraldus
  • Loengud
  • Praktikumid
  • Kodulugemised (autorid: Margus Roo ja Piret Luik)
  • Rühmatöö

Praktikumid

Praktikumid algavad sel aastal kohe 24. õppenädalast. Praktikumideks on vajalik loenguvideote ja lugemismaterjalide läbitöötamine. Plaan on esitatud akadeemilise kalendri alusel (vt https://ois2.ut.ee/#/academic-calendar)

Koduülesanded ja praktikumide ülesanded on vaja esitada Lahendus keskkonda, kuid kõik lingid on Moodle keskkonnas. Praktikumideks paigaldada praktikumides vajaminev tarkvara ja importida andmebaas. Juhised selleks on Moodle keskkonnas.

õnPraktikum E või TEnne järgmise nädala praktikumi
24Sissejuhatus praktikumidesse. Kõige lihtsamad päringud. Esitada tunnitöö (1p).Lugeda: Päringulause (algus) ja Päringulause (jätk). Sooritada koduülesanne 1 (2p).
25Päringud mitmest tabelist. Esitada tunnitöö (1p).Lugeda: Andmetüübid, Alampäringud, operaatorid UNION ja JOIN. Sooritada koduülesanne 2 (2p). Alustada rühmatööd.
26Praktikumi ei toimuEsitada rühmatöö I etapi faili link Moodle foorumisse.
27Tabelite ja kirjete muutmine.Esitada lõpetatud tunnitöö (1p). Kommenteerida vähemalt kahte Moodle keskkonda esitatud teise rühma mudelit (1p, mis läheb oma projekti alla). Individuaalne töö!
28Kontrolltöö 1 loengute materjali peale. Tabelite loomine. Massandmete ja päringuga andmete sisestamine. Välisvõti.Lugeda: Tabelite loomine ja välisvõti. Sooritada koduülesanne 3 ja esitada sellega koos tunnitöö (2+1p).
29Normaalkujud.Rühmatöö jätk: Parandada oma mudelit saadud kommentaaride põhjal ning teisendada see relatsiooniliseks mudeliks. Valmistada ette oma relatsioonilise mudeli esitlus seminariks.
30Oma mudeli seminar.Hingetõmbepaus, kes soovib nokitseb rühmatöö kallal.
31Relatsioonalgebra.Rühmatöö jätk: Oma mudeli normaalkuju kontrollimine ja vajadusel normaalkujule viimine. Esitaga rühmatöö teine etapp.
32Kontrolltöö 2 loengute materjali peale. Andmebaasi loomine. Esitada tunnitöö (1p).Rühmatöö jätk: Oma mudelile vastava andmebaasi loomine ja kirjete sisestamine sellesse. Lugeda: Vaadete loomine ning vaadete muutmine ja vaate kaudu andmete sisestamine. Sooritada koduülesanne 4 (2p).
33Vaated ja päringud vaadete pealt. Esitada tunnitöö (1p).Rühmatöö jätk: Oma andmebaasi vaadete loomine. Lugeda: Funktsioonide ja Protseduuride loomine. Sooritada koduülesanne 5 (2p).
34Funktsioonid ja protseduurid. Esitada tunnitöö (1p).Rühmatöö jätk: Oma andmebaasis funktsioonide ja protseduuride loomine. Lugeda:indeksite loomine ja trigerite loomine. Sooritada koduülesanne 6 (2p).
35Trigerid ja indeksid. Päringu optimeerija. Esitada tunnitöö (1p).Rühmatöö lõpetamine, viimistlemine ja esitamine.
36Kontrolltöö 3 loengute materjali peale. Andmete varundamine, taastamine. Kasutajagruppidele õiguste andmine. Dokumentatsiooni loomine. Esitada tunnitöö (1p).Kordamine arvestuspäringuteks.
37Arvestuspäringud. NB! Kõigil auditooriumis! 
38Arvestuspäringute sooritamise kordusvõimalus, kui 37. õppenädalal need ebaõnnestusid. NB! Kõigil auditooriumis! Neil, kel on kontrolltööde lävendid täitmata, kontrolltööde järeltööd 
  • Arvutiteaduse instituut
  • Loodus- ja täppisteaduste valdkond
  • Tartu Ülikool
Tehniliste probleemide või küsimuste korral kirjuta:

Kursuse sisu ja korralduslike küsimustega pöörduge kursuse korraldajate poole.
Õppematerjalide varalised autoriõigused kuuluvad Tartu Ülikoolile. Õppematerjalide kasutamine on lubatud autoriõiguse seaduses ettenähtud teose vaba kasutamise eesmärkidel ja tingimustel. Õppematerjalide kasutamisel on kasutaja kohustatud viitama õppematerjalide autorile.
Õppematerjalide kasutamine muudel eesmärkidel on lubatud ainult Tartu Ülikooli eelneval kirjalikul nõusolekul.
Courses’i keskkonna kasutustingimused