Programmeerimise alused sügisel 2024
Kui olete päris algaja, siis võib teile hoopis sobida kursus Programmeerimisest maalähedaselt (1 EAP). Kursuste võrdlus on siin.
Aeg: 14. oktoober - 8. detsember 2024. Igal nädalal umbes 7-8 tundi osalejale sobival ajal.
Registreerumine: Esmalt tuleb sooritada "sobivustest".
Registreerumise lingi juurde jõuate pärast küsimustele vastamist. (Siit saab vajadusel ka otse registreerumise lingini.) Registreerumise tähtaeg: 1. oktoober.
Grupi maksimaalne suurus: 350
Registreerumine on lõppenud. Enne registreerumist oli vaja läbida "sobivustest".
Kas ja millal järgmine toimumine aset leiab ei ole veel teada.
Kui soovite toimumise kohta infot, siis eelregistreeruge. Eelregistreerumine ei kohusta teid kursusele registreeruma.
Kellel on siiski tohutu tahtmine osaleda, palun kirjutage kohe ulle.holm@ut.ee. (Märkige kindlasti ka isikukood, aadress (sh indeks) ja telefoninumber.)
Järgmine toimumine on 15. oktoober - 9. detsember 2018. Kui soovite registreerumise alguse kohta infot, siis eelregistreeruge. Eelregistreerumine ei kohusta teid kursusele registreeruma.
Maht: 3 EAP (ca 78 tundi).
Hind: Koolitust rahastatakse ESFi VÕTI toel.
Materjalid: Kursus on täielikult e-kursus (kellaajalisi veebitunde ei toimu). Suurele osale kursuse materjalidest hakkab ligi saama vasakul oleva menüü abil. Kursuse n-ö ametlik osa toimub Tartu Ülikooli Moodle'i keskkonnas. Sellele juurdepääsu jaoks saavad registreeritud kursuslased teate 14. oktoobril.
Kui olete kursusele ametlikult registreerunud, aga Moodle'i keskkonda ei pääse, siis püüdke lahendus leida murelahendaja
abil.
Eesmärk: Tutvustada algoritmilist mõtteviisi ja programmeerimist ning sellega seonduvat neile, kel varasem kokkupuude programmeerimisega puudub või on vähene.
Sihtrühm: Õppijad, kel kokkupuude programmeerimisega puudub või on vähene. Kasuks tuleb kursuse "Programmeerimisest maalähedaselt" läbimine, aga seda saab korvata kõrge motivatsiooni ja innuka õppimisega.
Sihtrühm: Erialase IT tasemehariduseta või aegunud oskustega töötavad täiskasvanud. Kasuks tuleb kursuse "Programmeerimisest maalähedaselt" läbimine, aga seda saab korvata kõrge motivatsiooni ja innuka õppimisega. Sihtrühma hulka ei kuulu üliõpilased ja Tartu Ülikooli töötajad.
Õpiväljundid: Kursuse läbinud õppur
- oskab programmeerimise baaskonstruktsioone (tingimuslause, tsükkel, funktsioon) esitada nii plokkskeemidena kui ka programmilõikudena programmeerimiskeeles Python;
- oskab lihtsa ülesande realiseerida programmina programmeerimiskeeles Python, kasutades seejuures erinevaid baaskonstruktsioone ja andmetüüpe (täisarvud, ujukomaarvud, sõned, järjendid), muutujaid, operatsioone, graafikavahendeid ning andmevahetust failidega;
- oskab leida ja sõnastada enda eri- või huvialaga seotud programmeerimisülesandeid ja neid lahendada; omab esmast ülevaadet programmeerimise ajaloost, tarkvara tootmise protsessist, erinevatest programmeerimiskeeltest, arvusüsteemidest, regulaaravaldisest ja rekursioonist;
- on mõelnud läbi, kas ta tahab end edaspidi programmeerimisega rohkem kurssi viia ning on teadlik sellekohastest võimalustest.
Kontrollitud oludes arvestustöö roll:
Kursuse saab (aga ei pea) lõpetada ka kontrollitud oludes arvestustööga, mis võib anda mõningaid lisavõimalusi:
- Tartu Ülikooli 2022/2023 õppeaasta vastuvõtueeskiri sätestab informaatika bakalaureuseõppesse eritingimustel vastuvõtu, kui arvestustöö tulemus on positiivne, ehk testi ja arvutiosa tulemuste keskmine on vähemalt 90% (tingimusel, et laia matemaatika riigieksami tulemus on vähemalt 55 punkti või kitsa matemaatika riigieksami tulemus vähemalt 71 punkti). Kas arvestustöö järgmistel aastatel sisseastumisel arvesse läheb, ei ole praegu teada. Vastuvõtueeskirja korrigeeritakse igal aastal.
- Tartu Ülikooli üliõpilased, kes edukalt läbivad e-kursuse ja sooritavad kontrollitud oludes arvestustöö, saavad arvestatud aine MTAT.03.236 Programmeerimise alused (3 EAP).
Kontrollitud oludes arvestustöö roll:
Kursuse saab (aga ei pea) lõpetada ka kontrollitud oludes arvestustööga, mis võib anda mõningaid lisavõimalusi:
- 2018. aasta suvel võeti Tartu Ülikoolis informaatika bakalaureuseõppesse eritingimustel vastu kandidaadid, kes olid edukalt läbinud e-kursuse "Programmeerimise alused" ja sooritanud kontrollitud oludes arvestustöö. 2019. aasta vastuvõtutingimused kehtestatakse 2018. aasta novembris ja pärast seda saab kindlalt öelda, kuidas järgmisel aastal vastuvõtt toimub. Ei ole võimatu, et vastuvõtt korraldatakse samalaadselt eelmise aastaga.
- Tartu Ülikooli üliõpilased, kes edukalt läbivad e-kursuse ja sooritavad kontrollitud oludes arvestustöö, saavad arvestatud aine MTAT.03.236 Programmeerimise alused (3 EAP).
Tutvuge lähemalt ka kursuse korraldajatega.