Eessõna
Sisu
Käesolev õpik koosneb neljast peatükist.
Õpiku esimeses peatükis tutvustatakse, mida kujutavad endast andmebaasid ja miks neid vaja on. Lisaks antakse ülevaade protsessist, kuidas andmebaasi koostatakse. Andmebaasi koostamise protsess peegeldab osati ka õpiku sisu, sest õpiku keskmeks on ühe näite andmebaasi loomine, mida kasutatakse praktikumides. Viimases sissejuhatuse alamteemas tehakse ülevaade andmetüüpidest. Nende tundmine on eelduseks järgnevate peatükkide läbimisel.
Teises peatükis käsitletakse andmemudeli loomist. Selgitatakse erinevaid andmemudeli komponente ja lõpetuseks teostatakse ER mudeli loomise läbimäng.
Kolmandas peatükis tutvustatakse järgmist mudelit- relatsiooniline mudel. Samuti antakse ülevaade mudeli komponentidest ja seejärel teostatakse mudeli loomise läbimäng. Relatsioonilise mudeli koostamisel kasutatakse teises peatüki koostatud ER mudelit.
Viimases peatükis tutvustatakse teemasi, mis muutuvad aktuaalseks peale andmebaasi loomist. Teemade eesmärk on anda ülevaade, mis tegevusi tehakse peale andmebaasi valmimist ja miks.
Õpiväljundid
Selle õpiku läbimisel saavutatakse järgmised õpiväljundid:
- Oskab eristada andmekogumeid, mida saab modelleerida andmebaasisüsteemi abil nendest, mille modelleerimiseks tuleb kasutada teisi vahendeid.
- Oskab koostada talle tuntud valdkondade lihtsaid andmemudeleid.
Enesekontrollitestid
Õpiku peatükid on kaetud mitmete enesekontrollitestidega. Neid on võimalik avada, kui vajutada linkidele nimega "AVA TEST". Testid on anonüümsed ja vastuseid ei salvestata.
Sissejuhatus andmebaasidesse >> |