Arvutimuuseum ja Linux
Arvutimuuseumi eeltöö enne seminari (r033)
Palun leidke endale oma rühmast paariline ja valige üks arvutimuuseumi eksponaat, mida tutvustate teistele. Selleks vaadake esmalt arvutimuuseumi kodulehelt olemasolevaid eksponaate ja leidke, millist eksponaati tahaksite tutvustada 3 minuti jooksul teistele. Et tutvustatavate eksponaatide valik oleks suurem, palun pange oma valik kirja ka lehele
Kodune töö
Mõelge, kuidas saaks arvutimuuseumi teha interaktiivsemaks ja palun kirjutage need mõtted oma õpimappi.
Puudujatöö:
Valige eksponaat arvutimuuseumist, kirjutage selle tutvustus (NB! arvutimuuseumi lehelt ei tohi kopeerida!) või Teiega seotud juhtum oma õpimappi ning lisage eksponaadi pilt.
Linuxi praktikum (r205)
Tunnitöö. Linuxiga tutvumine
I osa
- Logige sisse arvutisse.
- Minge internetti (näiteks aadressile google.com) vaikimisi brauseriga.
- Minge vaadaka Youtube’ist mõnda videot. Kuidas õnnestub?
- Otsige arvutist Google Chrome või Mozilla Firefox.
- Minge vaadake nüüd Youtube’ist videot. Kuidas õnnestub?
- Otsige arvutist programm Thonny, trükkige sinna print("Tere"), salvestage programm ja käivitage programm rohelisest nupust.
II osa
- Guugledage arvutis, millised Linuxi versioonid on kõige populaarsemad. Valige neist välja üks versioon.
- Otsige arvutist tekstitöötlusprogramm Writer ja käivitage see.
- Kirjutafe sinna pealkirjaks valitud Linuxi versiooni nimi.
- Tehke ekraanipilt programmiga Screenshot või KSnapshot kasutatud Linuxist ja salvestage see endale ka kodutööks.
- Lisage tekstidokumenti pilt selle Linuxi töölauast.
- Guugeldage ja lisage infot selle Linuxi versiooni kohta- näiteks millised on selle versiooni eelised ja miinused teiste versioonide ees?
- Salvestage dokument arvutisse. Otsige salvestatud fail üles failihalduri abil.
- Käivitage arvutis Terminal/Konsole, lugege juhendit selle kasutamise kohta ja katsetage kaustades liikumiseks käsklusi ls ja cd.
Kodune töö
Avage enda arengumapp ning kirjutage sinna põhjuseid, miks koolis kasutada Linuxit ning, mis võivad saada koolis takistusteks Linuxi kasutamisel. Lisage juurde ekraanipilt, mille tegite Linuxit kasutades (selleks on Linuxis konkreetne tööriist Screenshot või KSnapshot).
Puudujatöö:
Proovige Linux tööle saada enda isiklikus arvutis näiteks USB pulgalt. Pange tähele, et erineva vanusega ja erineva operatsioonisüsteemiga arvutitel, võib ka USB pulgalt Linuxi käivitamine (ingl bootimine) olla erinev. Google jagab selle kohta rohkelt informatsiooni. Linuxi USB-pulka saab vajadusel küsida õppejõult. Samuti tuleb läbida tunnietapid ning teha ka eelnev postitus arengumappi.