See on courses.cs.ut.ee platvormi kodutööde vorm
Detailsemad reeglid kursuse jooksul. Eesmärk on koguda kokku kõik esitatavad raportid/tööd.
Vahel on vaja panna kaks faili - raport ja kood.
Kodutöö raport on reeglina vaja esitada PDF failina (mitte Word, ODT, vmt). Sinna tuleks kindlasti lisada algusesse/päisesse esitaja nimi, õppekava ja õppimise aasta (olukorras kus õppejõud laeb alla portsu PDF faile siis selle info puudumine teeb raskemaks hindamise ja hinde sisestamise). PDF failina tuleb raport esitada ka progemise kodutöödel - kood on teises failis või ZIP failis, kuid sageli ei saa õppejõud seda koodi tehnilistel põhjustel täpselt samamoodi ise jooksutada ega sealt vigu otsidda. Pigem pange raportisse näited, kuidas see teie ekraanil välja näeb, mis sisendid, mis väljundid; ja võimalusel kuvatõmmis, kus näha näiteks loodud pilt/visualisatsioon.
Teiseks, generatiivsete suurte keelemudelite kasutamisel (ChatGPT, Gemini, LLama, Mistral, Copilot, jne) on autor vastutav lõpliku raporti korrektsuse eest. Praegu on näiteid kus töödes on sees kirjavead ja valesti kirjutatud eestikeelsed sõnad. Pole võimalik teada, kas see oli üliõpilase või LLM-i viga; kuid vastutab üliõpilane.
Kolmandaks, nüüd kui kasutamisel on palju keelemudelite loodud teksti, tuleb hakata töö lõppu lisama üliõpilase enda isiklikku tagasisidet keelemudelile. Näiteks midagi sellist:
Hinnang keelemudelile: Mudel XYZ aitas ideedega, aitas sõnastada enamuse tekste, mida kohendasin. Loodud tekst oli vahel vigane (millises võtmes vigane?). Üldiste teemade puhul pole alati võimalik leida viiteid, kuid samalaadse sisu jaoks on sarnast sisu võimalik leida ZZZ kohtadest... Minu hinnangul oli LLM-ist siin palju abi, sisu võiks laiendada või parandada... Kriitilise mõttena lisan, et juurde tuli mõelda ja lisada veel XXX, YYY, ...
Vahel on tööd esitatud lihtsalt inglise keeles. Aine ise on praegu eestikeelne, siis peaks lisama põhjuse/põjenduse, miks on valitud inglise keel. Reeglina vastus, et "mul oli nii lihtsam" ei pruugi olla hea vastus.
Näiteid 2022 kevade aines sooritatud kodutööde väljunditest:
Laadimisvorm
Laadige üles koodi fail (või ZIP) ja PDF vmt fail raportiga. PDF faili sisse võiks panna mingi kuvatõmmise (screenshot) kust on näha et saite mingi programmikese tööle!
Kodutöö 1 - Tähtaeg 2. aprill: Programmeerimise katsetus - mõni pilt joonistada või vabal valikul ülesanne - kasutage julgelt ka ChatGPT vmt abi
1. 1. Progemise katsetusKodutöö 2 - Tähtaeg 7. mai: Vabal valikul endale kasuliku vidina tegemine/katsetus; või mõne teema avamine esseega (kasutada saab ka ChatGPT)
2. 2. Projekt või kirjatööKodutöö 3 - Tähtaeg 4. juuni: kokkuvõttev essee: mida ma oma erialal soovin näha digipöörde lahenustena ja sisuline tagasiside kursusele - mida õppisid, kuidas, jne
3. 3. Essee digitulevikust ja tagasiside