Allpool on info uue 2021. aasta Tehisintellekti algkursuse kohta
NB! UUE KURSUSE KODULEHT ASUB SIIN
Juhul kui Teile ei tulnud registreerimiskinnitust päeva jooksul, palun otsige abi Murelahendajalt või võtke ühendust ti@ut.ee.
Registreerimine: http://bit.ly/ti_algkursus
Tartu Ülikooli üliõpilased saavad registreeruda samasisulisele statsionaarõppe ainele LTAT.02.017 Tehisintellekti algkursus (3 EAP).
Registreerumine lubatud alates: 15.02.2021
Registreerumise tähtaeg on pikendatud. Uus tähtaeg: 03.03.2021
Registreerumisel palun lisage kindlasti oma töökoht ja amet ning lahtrisse "Täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega" lühike motivatsioonikiri koos põhjendusega (kuni 1000 tähemärki), miks soovite sellel koolitusel osaleda. Juhime tähelepanu, et registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Osalejad valitakse välja motivatsioonikirjade alusel ja Teile saadetakse eraldi kinnitus (hiljemalt 11. märtsil 2021), et olete koolitusele vastu võetud.
Haridus- ja Teadusministeerium koondab tasuta kursustel osalejate andmed kõikidest koolidest ja edastab need Statistikaametile. Statistikaametil on õigus küsida 6 kuud peale kursuse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.
Kui registreerimisega tekib probleeme, otsige abi murelahendajalt (link)
Toimumise periood: 15. märts – 10.mai 2021. Igal nädalal umbes 6-8 tundi osalejale sobival ajal.
Maht: Kursuse maht on 3 EAP (ca 78 tundi). Kursus on eesti keeles ja koosneb kaheksast moodulist.
Hind: Kursus on osalejatele tasuta. Koolitust rahastatakse ESFi toel programmi "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ kaudu.
Materjalid: Kursus on täielikult e-kursus. Kursuse materjalidest hakkab ligi saama Moodle'i keskkonnas https://moodle.ut.ee.
Kursuse ametlik osa toimub alates 15. märtsist.
Eesmärk: Kursuse eesmärk on tutvustada andmeteaduse võimalusi äriettevõttes ning näidata andmeteaduse rakendamist otsustusprotsessides.
Selle aine raames saab tutvuda järgmiste teemadega:
- masinõpe, tehisnärvivõrgud;
- pilditöötlus, objektituvastus;
- isejuhtivad autod;
- loomuliku keele töötlus;
- ärianalüütika;
- inimese ja roboti interaktsioon;
- tehismõistus meditsiinis ja terviseandmete analüüs.
Sihtrühm: Kursus on suunatud peamiselt ilma IT taustata ja erinevas vanuses huvilistele ettevõtlussektorist, kel pole andmeteaduse ega tehisintellektiga varasemat kokkupuudet olnud.
NB! Kui mõni üksik riigiasutuse töötaja või mõni õpetaja soovib kursusel osaleda, siis see ei ole keelatud juhul, kui koolitusgrupis on veel vabu kohti. Igal sellisel puhul hindame inimese tausta ja motivatsiooni kursusel osalemiseks. Kindlasti proovige kandideerida!
Õpiväljundid: Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija
- oskab olulisemaid tehisintellekti mõisteid ning rakendusalasid;
- teab tehisintellekti aktuaalseid ülesandeid;
- teab peamisi tehisintellekti alamvaldkondi, põhimõisteid ning põhiülesandeid.