Arvutiteaduse instituut
  1. Kursused
  2. 2019/20 kevad
  3. Tehisintellekti Algkursus (LTAT.TK.013)
EN
Logi sisse

Tehisintellekti Algkursus 2019/20 kevad

Küsimuste ja/või probleemide korral kirjutage: ti@ut.ee

  • AVALEHT 2021
  • AVALEHT 2020
  • Kursuse korraldus 2020
  • 1. OSA. Sissejuhatus tehisintellekti
  • 2. OSA. Masinõpe
  • 3. OSA. Masinnägemine
  • 4. OSA. Isejuhtivad autod
  • 5. OSA. Keeletehnoloogia
  • 6. OSA. Ärianalüütika
  • 7. OSA. Inimese ja roboti interaktsioon
  • 8. OSA. Tehismõistus meditsiinis
  • Viited ja kirjandus

Õpijuhis

See leht täpsustab kursuse ajakava, ülesannete iseloomu, lävendeid ja tähtaegu.

Selle sissejuhatava kursuse eesmärgiks on tutvustada tehisintellekti nii teoreetiliselt kui praktiliselt ja sellega seonduvat neile, kel andmeteadusega ning programmeerimisega varasemat kokkupuudet pole olnud.

Kursuse käik

Igal nädalal avanevad vastava nädala teema õppematerjalid, foorum ja test. Kursuse Moodle'isse saab ligipääsu 6. aprillil. Teemad jagunevad nädalate vahel järgnevalt:

Nädala numberTeemaKuupäevad
1Sissejuhatus tehisintellekti6.-12. aprill
2Sissejuhatus masinõppesse13.-19. aprill
3Masinnägemine20.-26. aprill
4Ise-juhtivad autod27. aprill - 3. mai
5Keeletehnoloogia4.- 10. mai
6Ärianalüütika11.-17. mai
7Inimese ja roboti interaktsioon18.-24. mai
8Tehismõistus meditsiinis25.-31. mai
9Digitunnistuse väljastamine01.-10. juuni

Juba avanenud materjalid jäävad kättesaadavaks kuni kursuse lõpuni. Õppematerjaliga tutvumiseks on igal õppijal võimalus valida endale sobivaim aeg ja tempo. Koos nädala õppematerjaliga avaneb ka ligipääs vastava nädala testile. Testi saab sooritada lõpmata arv kordi. Kursuse läbimiseks on vaja igast testist saada 90% punktidest. Kõik testid jäävad kättesaadavaks kuni kursuse lõpuni (31.05.2020 23:59). Kõik kursuse osalejad tähtaegselt (1.juuni 2020) arvestuse nõuded täitnud saavad digitaalse tunnistuse.

Mõnel nädalal luuakse kursusel osalejate jaoks võimalus esitada küsimusi valdkonnas tegutsevatele spetsialistidele ja praktikutele. Küsimuste esitamise aeg on piiratud ja see teatatakse iga kord eraldi. Esitatud küsimuste põhjal pannakse kokku ja salvestatakse intervjuu ning video postitatakse kursuse lehele. Küsimuste esitamine ei kujunda õppija hinnet kursusel, küll aga kogemust ja kaasatust.

Töö käik

Iga nädala materjali omandamist on kõige otstarbekam teha järgnevalt.

  1. Lugeda läbi nädala loengumaterjal. Mitte tunda muret, kui kõik ei ole kohe esimesel lugemisel selge. Teha iseseisvalt läbi näited, kui neid on.
  2. Tutvuda nädala foorumiga. Lugeda teiste kursusel osalejate tõstatatud küsimusi, võimalusel püüda neile vastata. Kui loengu materjalis jäi midagi ka korduval lugemisel arusaamatuks või kui on soov millestki rohkem kuulda, postitada selle kohta foorumisse.
  3. Lahendada test Moodle’is. Testi võib teha mitu korda ja pärast igat testi tegemist on võimalik oma vastuseid läbi vaadata. Selleks, et test loetaks sooritatuks, tuleb testi eest koguda vähemalt 9 punkti. Test jääb avatuks kuni kursuse lõpuni.
  4. Lugeda väljapakutud lisamaterjali, vaadata videoid.

Kuigi materjalid ja testid jäävad avatuks kuni kursuse lõpuni, on soovituslik pühendada ühele teemale just see nädal, mis selleks teemaks on ette nähtud. Nii on võimalik püsida kursuse läbiviijate ja teiste osalejatega samal lainel. Samuti tagab etteantud kavast kinnipidamine õppija jaoks ühtlase töökoormuse terve kursuse vältel ja aitab vältida põhjendamatut kiirustamist materjali läbitöötamisel.

Lisainfo

e-kursuse “Tehisintellekti algkursus” saab läbida ja lõpetada täiel määral e-õppes. Kõik tähtaegselt arvestuse nõuded täitnud saavad digitaalse tunnistuse.

Need, kel on kursus e-õppes lõpetatud, võivad soovi korral sooritada ka kontrollitud oludes arvestustöö. Kursuse materjalid jäävad Courses lehel (https://courses.cs.ut.ee/2020/Tehisintellekti_algkursus/) avatuks ka pärast kursuse lõppu. Moodle'is teste saate teha ja foorumis kaasa rääkida kuni kursuse lõpuni - see on 31.05.2020 23:59.

  • Arvutiteaduse instituut
  • Loodus- ja täppisteaduste valdkond
  • Tartu Ülikool
Tehniliste probleemide või küsimuste korral kirjuta:

Kursuse sisu ja korralduslike küsimustega pöörduge kursuse korraldajate poole.
Õppematerjalide varalised autoriõigused kuuluvad Tartu Ülikoolile. Õppematerjalide kasutamine on lubatud autoriõiguse seaduses ettenähtud teose vaba kasutamise eesmärkidel ja tingimustel. Õppematerjalide kasutamisel on kasutaja kohustatud viitama õppematerjalide autorile.
Õppematerjalide kasutamine muudel eesmärkidel on lubatud ainult Tartu Ülikooli eelneval kirjalikul nõusolekul.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kursuste läbiviimist toetavad järgmised programmid:
euroopa sotsiaalfondi logo