Eksam
Eksam koosneb kolmest osast.
- Alusosa. Süntakspuu väärtustamine & puu töötlemine (15p).
- Põhiosa. Formaalse keele töötlemine ANTLRiga (15p).
- Lõviosa. Teooria quiz+jflap (20p) ja koodi analüüs/genereerimine (10p).
Eksami jaoks oleme planeerinud 6 tundi. Kõik ülesanded lahendatakse arvuti peal ja esitatakse moodle'is. NB! kellel arvuti aku nii kaua vastu ei pea, võiks pikendusjuhtme igaks juhuks kaasa võtta (aga tõenäoliselt piisab ka olemasolevatest pistikutest).
Meie kõigi elu lihtsustamiseks laseme siis kõik eksami osad (quiz kaasarvatud) lahendada suvalisel hetkel. Quiz ja kõik muud moodle'is esitamise kohad on lahti eksami algusest lõpuni.
Formaalsed nõuded ja tingimused
- Eksamil tuleb koguda vähemalt 30 punkti.
- Eksamiks peab eelnevalt ÕIS-is registreerima.
- Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.
- Võib kasutada kõik oma kirjalikud materjale ja eelnevad koodilahendused. Esitatud koodis ei tohi esineda teistelt pärit koodijuppe.
- Interneti read-only kasutamine on lubatud. Iga tudeng vastutab ise selle eest, et tema kood interneti või muul viisil teistele ei leviks. Avalike allikate kasutamisel tuleb nendele viidata.
Ette tegemise võimalused
Eksami alusosa ja põhiosa on võimalik semestri jooksul ette teha. See on eelkõige mõeldud eksamiks harjutamiseks. Tulemus läheb aga kirja ja eksamil arvestame iga ülesanne kohta parim tulemus. Seda võimalust saab kasutada ainult meie poolt ettenähtud kuupäevadel. Ülesannete lahendamine toimub loengus (sama ruum ja aeg), seega on aega 90 minutit. Nendeks ei pea registreerima. Muud formaalsed nõuded ja tingimused on samad nagu eksamil.
Eksami tulemuse parandamine
Eksami protokolle vormistame semestri lõpus. Tulemuse parandamiseks on kõigil võimalik teha projekt. Viimase põhikodutöö tähtaeg on kõigil 4. juunil, aga lisakodutööde tähtaeg on üks nädal peale eksamit.
- Esimese eksami tegijatel on lisatööde tähtaeg 4. juuni.
- Teise eksami tegijatel on see 20. juuni.
Lisakodutööde esitamisel peab aga olema valmis, et kutsume suulisele eksamile lahendusi lahti selgitama või programmile modifikatsioone tegema.