Ülesanded
Iga teemadeploki kohta tuleb kodune ülesanne. Kokku on võimalik kodustest ülesannetest koguda 50 punkti. Semestri jooksul on vaja kirjutada essee, mille eest on võimalik saada kuni 5 punkti. Lisaks sellele on osade loengute kohta testid, mis annavad kokku 5 punkti.
Palun tutvuge kohe semestri alguses viitamisreeglitega, mis asuvad selle sama lehe lõpus. Eksamile pääsemiseks on vaja kodustest töödest, esseest ja testidest koguda vähemalt 40 punkti.
Kõiki tulemusi näete koondtabelist. Testide täpsemaid tulemusi näete Moodle keskkonnast.
Essee
Semestri jooksul tuleb tudengitel kirjutada essee. Essee eesmärgiks on teema või probleemi üle arutleda ning tegu ei ole referaadiga. Hea essee sisaldab viiteid, mis aitavad kirjutaja väiteid põhjendada. Tingimustele vastava tulemuse eest on võimalik saada kuni viis punkti. Juhul kui sobivat teemat allpool olevas nimekirjas ei leidu, siis võib tudeng ka ise teema välja pakkuda, aga teema tuleb õppejõuga kooskõlastada.
On oluline tähele panna, et erinevate teemaplokkide jaoks on erinevad tähtajad. Näiteks kui tudeng tahab kirjutada esimesse teemadeplokki kuuluval teemal (privaatsus, anonüümsus, krüpteerimine, nutiseadmed), siis tuleb essee esitada hiljemalt X. märtsil. Pärast tähtaega (esimese teemaploki korral X. märts) pole enam võimalik vastavaid teemasid kasutada. Teise teemaploki üldiseks nimeks võiks olla avaliku võtme infrastruktuur ja teenused. Kolmanda teemaploki moodustavad autentimine ja erinevad ründed.
Esseede teemad (teemad lisanduvad semestri jooksul):
- Esimene teemadeplokk (tähtaeg: pikendatud 25. märtsini)
- Üksikisiku privaatsus vs rahvuslik julgeolek
- Anonüümsuse hind - kas anonüümsus on saavutatav?
- <kooskõlasta õppejõuga enda poolt välja pakutud teema>
- Teine teemadeplokk: (tähtaeg 29. aprill)
- E-hääletamine ja demokraatia
- Kuidas otspunktkrüpteerimine mõjutab ühiskonda
- ID-kaart ja selle mõju ühiskonnale
- <kooskõlasta õppejõuga enda poolt välja pakutud teema>
- Kolmas teemadeplokk (tähtaeg 27. mai)
- Privaatsus IoT ajastul
- IoT turvalisus
- Mis on kübersõda?
- <kooskõlasta õppejõuga enda poolt välja pakutud teema>
Nõuded esseele:
- 2 - 3 lehekülge (A4, 1.5 reavahega) + viited
- kirjutada võib kas eesti või inglise keeles
- keelekasutus peab olema korrektne
- sisu peab olema seotud infoturbe kursusel õpitavate teemadega
- eesmärgiks on näidata oskust vastaval teemal arutleda (essee ei ole referaat)
- mõningaid väiteid peaks põhjendama viitamise abil
- peab olema esitatud PDF failina
Lahendus tuleb esitada järgneva vormi abil.
4. EsseeTestid
Loengus räägitu kohta tulevad Moodle lühitestid, millele loengus osalenud tudengid peaksid enamasti oskama mõne minutiga vastata. Siiski soovitame enne testi tegemist loengumaterjalid üle vaadata, sest küsimus võib pärineda ka aine kodulehel olevatest loengumaterjalidest.
Semestri jooksul on võimalik testidest koguda kuni 5 punkti. Testile saab vastata umbes 60 tunni jooksul pärast loengu toimumist ning testile vastamiseks on aega 15 minutit. Juhul kui vastavas loengus ei olnud võimalik osaleda, siis tuleks aine kodulehel olevad loengumaterjalid iseseisvalt läbi töötada enne testi alustamist.
Teste saate lahendada Moodle keskkonnas.
Hilinemine
Lahendused tuleb esitada tähtajaks oleva päeva keskööks, kokkuleppeliseks ajavööndiks on GMT+2. Tähtajaga samal päeval on erandkorras lubatud kuni 30 minutiline hilinemine, st. alates 00:30 rakendub koefitsient. Iga hilinenud päeva eest väheneb maksimaalne võimalik tulemus 10 protsendipunkti võrra.
- 1 päev hilinemist - maksimaalne tulemus on 90%
- 2 päeva hilinemist - maksimaalne tulemus on 80%
- 3 päeva hilinemist - maksimaalne tulemus on 70%
- jne.
Rohkem kui üheksapäevase hilinemise likvideerimine toimub kokkuleppel õppejõududega. Juhul kui te ei saa haiguse või mõne olulise sündmuse tõttu lahendust õigeaegselt esitada, siis tuleb sellest võimalikult vara teada anda. Kui hilinemine on põhjendatud, siis saab kokkuleppel õppejõududega kas lisaaega, lisaülesandeid või asendusülesande. Kui info hilinemise kohta edastatakse õppejõududele tähtajaga samal päeval või pärast tähtaega, siis see ei lähe arvesse (va. arstitõendi olemasolu korral).
Viitamise puudumine ja teise tudengi lahenduse esitamine
Võõra teksti lisamisel enda lahendusse on vaja kasutada viitamist, sest muidu võidakse vastus lugeda plagiaadiks. Viitamist on vaja kasutada ka siis, kui lause kopeeritakse aine kodulehelt. Viitamise puudumisel võidakse automaatselt märkida tulemuseks 0 punkti.
Teise tudengi lahenduse esitamist loetakse plagiaadiks ja sellel juhul saavad mõlemad tudengid tulemuseks 0 punkti. Plagiaadijuhtumi korral lähtume õppekorralduseeskirjast (peatükk IX.10. Akadeemiline petturlus ja vääritu käitumine).
Kui mitu tudengit arutavad ülesannet koos, siis tuleb vastav märge lisada lahendusse. Kodutöö üle arutamine on lubatud, aga pärast arutelu peab iga tudeng kirjutama vastuse iseseisvalt (kaastudengi lauseid või lauseosasid ei ole lubatud kopeerida). Juhul kui tudengid on teinud koostööd ja lahenduses puudub vastav märge, siis loetakse lahendus plagiaadiks ja mõlemad tudengid saavad tulemuseks 0 punkti. Juhul kui tudengid on teinud koostööd ja selle kohta töösse ka märke lisanud, aga lahendus on ilmselgelt teise tudengi pealt kopeeritud (st mitte iseseisvalt sõnastatud), on tulemuseks samuti 0 punkti.