Tere kõigile!
Tegemist on eestikeelse Linuxi kursusega!
Kursus on sobilik nii iseseisvaks läbimiseks kui koolitunnis kasutamiseks! Kursus on osa Noored Koodi projektist. Materjalid on valminud 2019 aastal.
Noored Koodi projekti eesmärk on pakkuda võimalust tegeleda programmeerimise, robotite, virtuaalreaalsuse ja palju muuga selleks, et õpilased teeksid kõrgkooli IKT erialadele astudes teadlikumaid valikuid.
Kontaktid:
magnar.vares@gmail.com
Sisu:
- Linux ja Raspberry Pi kursus
- I osa. Sissejuhatus Linuxisse
- II osa. Linuxi töölaud
- III osa. Käsurida 101
- IV osa. Ubuntu tarkvara
- V osa. Käsurida 202
- VI osa. Failiõigused ja käsurea kordamine
- VII osa. Turvalisus
- VIII osa. Windowsi programmid Linuxis ja töölaua keskkonnad
- IX osa. Kordamine ja kuidas Linuxit oma arvutis tööle panna
- X osa. Linuxi Kontrolltöö
- XI osa. Raspberry Pi tutvustus ja sissejuhatus
- XII osa. Raspberry Pi puutetundlik ekraan ja LED tuled
- XIII osa. Raspberry Pi ja Sense HAT
- XIV osa. Raspberry Pi kaamera moodul
- XV osa. Raspberry Pi kasutamine eemalt (ssh, vnc)
- XVI osa. Raspberry Pi oma projekt ja huvitavad näited
Kursus koosneb kahest osast. Esimeses osas õpime kasutama Linuxi operatsioonisüsteemi ning teises osas võtame kätte Raspberry Pi miniarvuti ja teeme läbi huvitavad näited, kuidas Raspberry Pi kontrolleriga enda elu mugavamaks ning põnevamaks teha.
Kursuse koostamisel oleme lähtunud sellest, et alustame õppimisega algusest - eelnev kogemus Linuxi, Raspberry Pi ega programmeerimisega ei ole vajalik.
Kursuse maht on 16x90 minutit. Soovitame läbida kursust 90 minutiliste osadena, kuna nii saab läbida ühe teema ühe korraga. Muidugi on võimalik läbida kursus ka 45 minutiliste osadena, aga tuleb meeles pidada, et 45 minutilised tunnid ei pruugi alati olla täpselt 45 minutit - vahel on mahtu rohkem, vahel vähem.
Õppides ning kursust läbides tuleb olla ise aktiivne otsima ning uurima lisa. On tavaline, et tuleb kasutada interneti abi ning võtta kõrvale Google'i otsingud.
Kursuse lõpuks teab õpilane Linuxi operatsioonisüsteemi põhitõdesid, oskab kasutada Ubuntu distributsiooni ning teab, kuidas kasutada Linuxit igapäeva tegevuste jaoks.
Õpilane tunneb Raspberry Pi'd ja on läbi teinud huvitavaid projekte - teab, millega on tegu ning kuidas Raspberry Pi'ga oma elu paremaks muuta.