Materjalid koostas ja kursuse viib läbi
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi informaatika didaktika töörühm
Programmeerimisest maalähedaselt sügisel 2024
Programmeerimisest maalähedaselt on veebikursus, mis sobib igaühele, kes pole varem programmeerimisega kokku puutunud, kuid soovib paotada ukse sellesse põnevasse maailma. See kursus avardab su silmaringi, paneb veidi proovile ning annab võimaluse sügavama huvi tekkimiseks. Tegu on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kõige populaarsema e-kursusega, kus on osalenud juba enam kui 12 000 inimest.
Aeg: 9. september – 6. oktoober 2024. Igal nädalal umbes 5-6 tundi osalejale sobival ajal.
Registreerumine: Registreerumine on lõppenud. Enne registreerumist oli vaja läbida "sobivustest".
Grupi maksimaalne suurus: 450
Maht: Kursuse maht on 1 EAP (ca 26 tundi).
Mõned arvud ja võrdlus kursustega Programmeerimise alused ja Programmeerimise alused II on siin.
Hind: Koolitust rahastatakse ESFi VÕTI toel.
Materjalid: Kursus on täielikult e-kursus (kellaajalisi veebitunde ei toimu). Suurele osale kursuse materjalidest hakkab ligi saama vasakul oleva menüü abil. Kursuse n-ö ametlik osa toimub Tartu Ülikooli Moodle'i keskkonnas alates 9. septembrist. Sellele juurdepääsu jaoks saavad registreeritud kursuslased e-postiga teate 9. septembri hommikul.
Kui olete kursusele ametlikult registreerunud, aga Moodle'i keskkonda ei pääse, siis püüdke lahendus leida murelahendaja
abil.
Eesmärk: Kursuse eesmärgiks on tutvustada programmeerimist ja sellega seonduvat neile, kel programmeerimisega varasemat kokkupuudet pole olnud.
Sihtrühm: Erialase IT tasemehariduseta või aegunud oskustega töötavad täiskasvanud. Sihtrühma ei kuulu üliõpilased ja Tartu Ülikooli töötajad.
Õpiväljundid: Kursuse läbinud õppur
- tunneb ära olulisemad programmeerimise konstruktsioonid programmeerimiskeeles Python kirjutatud lihtsas programmis;
- oskab lihtsates programmilõikudes teha ülesandele vastavaid muudatusi;
- oskab ülesandes toodud kirjelduse järgi koostada Pythoni programmi;
- oskab leida seoseid programmeerimise ja erinevate eluliste ning kunstiliste nähtuste vahel ning julgeb neid teistele esitada;
- on mõelnud läbi, kas ta tahab end edaspidi programmeerimise valdkonnaga rohkem kurssi viia ning on teadlik sellekohastest võimalustest.
Tutvuge lähemalt ka kursuse korraldajatega.