Eksam
2025. aasta kevadsemestril toimub infoturbe eksam Delta õppehoones. Tegemist on kirjaliku eksamiga ning materjale pole lubatud kasutada.
Eksam annab kuni 40 protsenti lõpphindest. Eksam koosneb kahest osast: üldistel teadmistel põhinevatest küsimustest ja probleemülesannetest. Mõlemad osad annavad kuni 20 punkti. Eksami sooritamiseks on vaja ületada lävend ehk koguda mõlemast eksami osast vähemalt viis punkti.
Eksamile pääsemiseks on vaja koguda 40 punkti, aga eksamile registreerimisel pole piirangut. Eksamile tuleb registreeruda läbi õppeinfosüsteemi, selleks pole vaja oodata kuniks teil on 40 punkti. Õppejõud kontrollib enne eksameid, kas eksamile registreerunud tudengitel on vajalikud punktid koos ja kui see nii on, siis lisab need tudengid eksami sooritajate nimekirja. Eksamile tulles võtke kaasa pildiga dokument ja pastakas.
Eksamiajad:
- Eksam lõpetajate jaoks:
- 30. mai 09:00-11:00 palun andke endast varakult märku!
- Tavalised eksamiajad:
- 6. juuni 09:00-11:00 (registreerumisel on piirarv)
- 13. juuni 09:00-11:00 (registreerumisel on piirarv)
- Järeleksam:
- 27. juuni 09:00-11:00
Näidiseksam:
Näidiseksam
Eksamiks valmistumine:
Eksam sisaldab küsimusi kõigist loenguteemadest. Eksami esimene osa kontrollib, kas tudengid on loengumaterjalid läbi töötanud. Eksami teine osa kontrollib, kas tudengid on lisaks loengumaterjalide läbitöötamisele ka olulisematest põhimõtetest aru saanud ning kas nad oskavad omandatud teadmisi kasutada ja omavahel kombineerida.
Õppejõud eeldavad, et tudengid on osalenud kas kõigis loengutes või vaadanud loengusalvestusi. Samuti on vaja läbi töötada courses.cs.ut.ee lehel olevad praktikumi -ja loengumaterjalid. Loengumaterjalide läbilugemine ei ole samaväärne loengus osalemisega. Näiteks pole loengumaterjalides jooniseid, mis illustreerivad loengus käsitletud tehnoloogiaid. Õppejõud eeldavad, et tudengid on läbi töötanud kodutöödes olnud materjalid. Seega võivad osad eksamiküsimused olla seotud kodutöös olnud ülesannetega või kodutöö raames antud lugemismaterjalidega. Loengumaterjalide lõpus olevate täiendavate materjalide (kasulikud lingid / lisamaterjalid) lugemine ei ole kohustuslik ning nende baasil ei koostata eksamiülesandeid.
Hea tulemuse saamiseks peate infoturbe aines käsitletust sisuliselt aru saama. Kui teil tekkis kas loengus või loengumaterjale läbi töötades küsimusi, siis esitage küsimused vastava Moodle foorumi kaudu. Tähelepanu tasub pöörata avaliku võtme krüptograafiale ja TLS'le, kuna nendel teemadel on alati eksamis üsna suur roll. Mõned lühendid ja nimetused tuleb meelde jätta. Kindlasti peate teadma olulisemate tänapäevaste krüptoalgoritmide nimesid, et saaksite neid eksami teises osas kasutada. Samuti peaksite teadma olulisemate tehnoloogiate nimesid ja lühendeid (nagu näiteks VPN). Muude lühendite osas võiksite teada, mis kontekstis neid kasutatakse, et oskaksite vastata eksami esimeses osas olevatele küsimustele. Me püüame piirata lühendite kasutamist, aga mõnes küsimuses on need esindatud.
Kuna eksam toimub paberil, siis te ei pea peast teadma, kuidas täpselt toimivad praktikumis kasutatud tarkvarad, aga te peate oskama neid nimetada juhul kui on vaja tuua näiteid. Seega on oluline teada, mille jaoks vastavat tarkvara vaja läheb.
Eksami hindamisel ei anta miinuspunkte. Vale vastuse eest saab 0 punkti. Seetõttu tasub vastata ka siis kui te pole päris kindel, mis on korrektne vastus. Mõnel teise osa aruteluküsimusel võib olla ka mitu õiget vastust. Eksami teises osas hinnatakse ka arutluskäiku ning punkte võib saada ka juhul kui vastus on vale, aga arutluskäik on loogiline (ei sisalda vastuolusid).