Vaated
Vaadet võib vaadata kui nimetatud SQL päringut, mille tulemus on andmebaasi salvestatud. Sisuliselt on tegemist uue tabeliga, mille juures saab päringuid samamoodi kasutada nagu tavaliste tabelitega. Neid on kasulik luua juhtudeks, kui on suur vajadus mingi kindla päringu järele. Selle asemel, et päring iga kord uuesti luua, saab hoopis kasutada vaadet. Lisaks uueneb vaade automaatselt, kui tabelisse lisada uus kirje.
Vaate loomise süntaks on järgnev:
CREATE VIEW <vaate_nimi> [({veerud})] AS {select lause ilma järjestamiseta}
Vaatest info pärimiseks ning kustutamiseks on järgnevad laused:
SELECT [({veerud})] FROM <vaate_nimi>
DROP VIEW <vaate_nimi>
Enne vaate loomist tasub mõelda, milliseid andmeid kõige sagedamini mingist tabelist küsitakse. Näiteks tabeli lemmikloomad puhul oleks hea pidevalt uurida, mitu erinevat liiki olemas on.
CREATE VIEW liigid_loetud AS SELECT liik, COUNT(*) FROM lemmikloomad GROUP BY liik
Ning andmeid saab pärida samamoodi nagu tabelitest.
SELECT * FROM liigid_loetud
Vaate kustutamiseks saab kasutada käsku:
DROP VIEW liigid_loetud
DBeaveris saad vaateid lähemalt uurida liikudes Schemas -> skeema nimi -> Views
. Muidugi saab vaateid luua ka mitme tabli põhjal. Tabelite lemmikloomapoed ja lemmikloomad põhjal on kasulik vaadata, mis loomad on olemas erinevates linnades.
CREATE VIEW loomad_linna_kaupa AS SELECT COUNT(lemmikloomad.liik), lemmikloomad.liik, lemmikloomapoed.linn FROM lemmikloomad,lemmikloomapoed WHERE lemmikloomad.poeid = lemmikloomapoed.id GROUP BY lemmikloomad.liik, lemmikloomapoed.linn
Tabelite muutmine | Kordamine |