Kursuse reeglid
Meil on üldiselt piisavalt huvitav aine, et petmine tuleb üliharva ette. Meil on ametlikud kanalid abi küsimiseks eksami ajal. Kui me aga näeme eksamil selgelt kopeeritud lahendusi, siis me käsitleme seda vastavalt akadeemilise petturluse eeskirjale.
Koduülesannete lahendamine
Koduülesanded on selle aine kõige tähtsam osa. Eksamipunktide jaotusest võib jääda teistsugune mulje, aga arvesta, et eksamil tulevad ülesanded, mis on koduülesannete sarnased. Tõenäoliselt leiad loengutes, et Varmo ja Vesali selgitused on arusaadavad ja mõistlikud. Koduülesannete roll on panna sinu arusaamine tõsisemalt proovile.
On väga tõenäoline, et mõne kodutöö puhul tundub sulle, et sa ei oska seda lahendada. See on taotluslik -- me soovime, et selle aine käigus saaksid sa muuhulgas juurde julgust lahendada probleeme, mida sa ei oska lahendada.
Kõige kasulikum on üritada raskustest hoolimata oma jõududega lahenduseni leida. Selle jaoks on mitmeid universaalseid võtteid (vt. nt. How to solve it), aga peamine on millestki pihta hakata. Näiteks proovi algatuseks lahendada ülesandest mingi osa või siis lahenda ülesande lihtsustatud variant. See, kui sa saad juba midagi kirja (ja võibolla isegi tööle), annab jõudu ja tihti ka uue vaatepunkti probleemile.
Kuna me väga hindame seda, et saad kasvõi ühe väikese osa sealt tehtud, siis saab juba alustamise eest täisarv punkte. Soovitame aga sealt niipalju edasi teha, kuni jääd täiesti kinni ja siis vähemalt 20 minutit veel!
Kui asi ikka ei edene, siis küsi abi oma sõpradelt, Zulipis või juhendajatelt. Seejuures pea aga ikkagi silmas seda, et koduülesanded on mõeldud sinu arendamiseks. Seega küsi vihjeid, mitte koodi. Kui aitad sõpra, siis mõtle järele, millest on tal rohkem kasu, kas punktidest või probleemilahendusoskusest!
Eksam
- Eksamiks peab eelnevalt ÕIS-is registreerima.
- Eksami jaoks oleme planeerinud 6 tundi. Kõik eksami osad (quiz kaasarvatud) saab lahendada suvalisel hetkel. Moodle'is esitamise kohad on lahti eksami algusest lõpuni.
- Võib kasutada kõik oma kirjalikud materjale ja eelnevad koodilahendused. Esitatud koodis ei tohi esineda teistelt pärit koodijuppe.
- Interneti read-only kasutamine on lubatud. Iga tudeng vastutab ise selle eest, et tema kood interneti või muul viisil teistele ei leviks. Avalike allikate kasutamisel tuleb nendele viidata.
Eksamit tuleb iseseisvalt lahendada moodle'is. Kui saame koha peal teha, siis teeme siin, muidu toimub kodueksamina. Igal juhul peame teid usaldama selle protsessiga. Võtame ainult kaks asja ette, et teised ei saaks petmisega Sinust parema tulemuse:
- Suhtume väga tõsiselt koodi kopeerimisesse: kui kaks tudengit esitavad nii identsed lahendused, et isegi kõige heatahtlikum inimene ei suuda uskuda, et need ei ole kopeeritud, siis on karistus karm! (Aine lõpphindeks F ja õppeprodekaan teeb neile ametliku noomituse või eksmati esildise õppeprorektorile.)
- Laseme teil abi küsida eksami ajal. Palun kasutage aktiivselt Zulipi abikeskust ja me anname vihjeid ja selgitusi. Kui on eksamist pool aeg möödas, siis võime ka aidata konkreetsete probleemidega. Kui oled ise piisavalt proovinud, aga oled kinni jäänud või millegi pärast miski ei tööta, siis võib lahendus üles laadida moodle'isse ja Zulipis paluda, et me vaataks seda üle.
Eksami hindamine on automaatne. Eksami ajal saate kohe punktisumma teada, mis on juba saavutatud. Kui moodle'i quiz välja arvata, siis ülejäänud ülesandeid saab esitada nii palju kordi, kuni olete tulemusega rahul. Iga programmeerimisülesanne juures on 75% testidest avalikud, aga ülejäänud 25% lisame peale eksamit. Avalike teste me enam ei muuda, seega olemasolevaid punkte võtame ainult siis maha, kui esitus väga ilmselt töötab ainult konkreetsetel testsisenditel.
Kuna hindamine on automaatne, siis peaaegu õigete lahenduste eest võib saada täpselt null punkti, aga me lubame eksami järel lihtsamaid vigu parandada.