Individuaalprojekt
Projekt on üks lisatöö võimalus, mille eest võib teenida kuni 16 lisapunkte (4 eksamipunkte). Väga silmapaistvate tööde puhul võib ka rohkem punkte saada. Projekte esitatakse suulises eksamis. Selle tähtaeg on sisuliselt sessiooni lõpuni, aga selle tegemiseks peab eelnevalt meiega kokku leppima ja seda muidugi mitte viimasel hetkel. Projekt võib olla referatiivne (ehk õppematerjali valmistamine) või eksperimentaalne/teaduslik.
Referatiivne või õppemetoodiline töö
Kui mõne teemakäsitlus siin aines ei meeldinud, siis palun näita meile, kuidas saaks paremini! Eesmärk on siin kirjutada õppematerjal mõne teema kohta, millest ideaalis oleks järgmise aasta tudengitele kasu. Väga teretulnud on ka paremate või alternatiivsete ülesannete ideed. Kui näed sellega ilusasti vaeva, siis on võimalik saada kuni 16 kodutöö punkti. Referaadi tuleb isiklikult suulises eksamis kaitsta, kus peab demonstreerima selle teema valdamist.
Kodutööpunktidega hindame seda, kui hästi oled ise teema selgeks õppinud, aga lisaks võib saada boonuspunkte, kui valmistad selline õppematerjal, mida saame järgmisel aastal reaalselt kasutada.
Eksperimentaalne või teaduslik töö
Projekti teemaks sobivad kõik keelte disain ja implementatsiooniga seotud probleemide uurimine. Äkki tead ise mõnda huvitavad programmeerimiskeelt või programmianalüüsi vahendit, mida tahaksid uurida? Võib vaadata meie õppetooli lõputöö teemad, sest kõik seal mainitud süsteemid võib siin ka uurida, aga kõige parem on fleep'is võtta Vesaliga ühendust ja uurida, mis teemad hetkel aktuaalsed on.
Siin on samamoodi võimalik kodutööpunkte juurde teenida, kui oled teemat uurinud ja saad asjadest aru. Kui Sul on aga väga vinge ja tehniliselt keeruline projekt, mis on seotud AKT teemadega, siis võib läbi rääkida, et seda teha eksami asemel.