Veebilehtede loomine edasijõudnutele
Sihtrühm: bakalaureuse ja magistriõppekava üliõpilased, kellelt oodatakse elementaarset programmeerimisoskust või veebilehe arendamise kogemust
Maht: 3 EAP ehk 78 tundi iseseisvat tööd
Toimumisaeg: 1.-8. õppenädal (29. august - 23. oktoober 2022)
Õppejõud:
- Valeria Mikša, valeria.miksha@gmail.com
- Lidia Feklistova, lidia@ut.ee
Aine eesmärgiks on anda teadmisi kaasaegsetest veebiarenduse tehnoloogiatest ja oskusi nende kasutamiseks oma projekti teostamisel. Osalejatelt oodatakse elementaarset programmeerimisoskust või veebilehe arendamise kogemust.
Selle kursuse lõpetanu (õpiväljundid):
- oskab veebilehtede loomisel kasutada kaasaegseid veebiarenduse tehnoloogiaid,
- oskab kasutada JavaScripti interaktiivse veebilehe loomiseks,
- oskab planeerida ja kujundada kasutajaliidest järgides disaini põhiprintsiipe.
Õppevorm: 100% veebipõhine kursus (e-loenguid/e-praktikume ei toimu). Kõik vajalikud õppematerjalid ja juhendid on kättesaadavad Moodle keskkonnast. Samuti Moodle't kasutatakse ülesannete ja projekti esitamiseks.
Kursuse ülesehitus: kursus on jagatud teemaplokkideks. Iga teemaploki juures on teoreetiline õppematerjal koos näidetega. Sees on ka ülesannete püstitused. Vajadusel on toodud kaust, kust leiate antud teema läbimiseks vajalikud failid.
Ülesanded: on kohustuslikud aine läbimiseks. Kõik (!!) ülesanded peavad olema lahendatud tähtajaks, esitatud ettenähtud formaadis ning arvestatud (iga ülesande lävend on 50%).
Rühmaprojekt: alates 4. õppenädalast algab rühmaprojekt, mis on kohustuslik aine läbimiseks. Rühmatööna valmib veebisaidi prototüüp, mida kursusekaaslased kasutavad veebisaidi loomiseks. Aine lõpus prototüübi looja (ehk tellija) annab hinnangu tehtud tööle.
Lõputest: on kohustuslik neile, kes on ülesannete esitamisel hilinenud 3 ja rohkem korda. Teised võivad testi ka sooritada, et oma teadmisi/oskusi kinnistada. Test avaneb kursuse lõpus. Teil on kaks katset, arvesse läheb parim tulemus (lävend: 80%).
Lõpliku tulemuse (arvestatud/mittearvestatud) kujunemine:
- kõik ülesanded peavad olema esitatud ja arvestatud (arvestatud ülesande puhul saadud punktid on kirjas rohelisena), kusjuures nende eest üliõpilane peab saama vähemalt 20 punkti ja
- projekti kõik osad peavad olema esitatud õigeaegselt ning vastama esitatud nõuetele ja
- vajadusel üliõpilane peab sooritama lõputesti tulemusega vähemalt 80%.
Õppematerjalid ja teised vajalikud vahendid asuvad Moodle'is.