Korduma Kippuvad Küsimused
1. Mis on praktika eeldatav kestvus?
See sõltub sellest, kui palju ainepunkte on vaja teie õppekavas ja konkreetses praktika aines, millele te registreerisite.
Iga EAP nõuab 26 tundi tööd/õppimist. 3 EAP'd on võrdeline ligikaudu 4 nädala pikkuse poole koormusega (20 tundi nädalas) praktikaga või 2 nädala pikkuse täistööajaga (40 tundi nädalas) praktikaga (sobib suve perioodile).
Seega peaks praktika kestvus olema:
- 156 tundi või ligikaudu 8 nädalat poole koormusega tööaega vastab 6 EAP'le.
- 312 tundi või ligikaudu 16 nädalat poole koormusega tööaega vastab 12 EAP'le.
NB! Peate ise selle eest hoolitsema, et teie praktka ajakava ei kattuks teie õppetööga.
2. Kas ma peaksin oma praktika plaani enne allkirjastamise alustamist ka üle vaatamisele saatma?
Jah, me soovitame tungivalt, et saadaksite oma plaani praktika koordinaatorile üle vaatamiseks, enne kui hakkate allkirju koguma. See hoiab kõigi aega kokku kui hiljem tuleb välja, et plaani on vaja muuta.
3. Kas kaitsmisel on vaja kasutada slaidide põhist ettekannet?
See ei ole kohustuslik, aga on tungivalt soovituslik, kuna see aitab sul kaitsmisel kõik vajaliku meeles pidada ning võimaldab kasutada visuaalseid materjale. Lisaks teeb see sinu kaitsmise teistele kuulajatele lihtsamini jälgitavaks.
4. Mis keelt tuleks kasutada praktika aruande kirjutamisel või kaitsmisel?
Võite kasutada kas inglise või eesti keelt. Kui aga õpite ükskõik millisel inglise keelsel magistri õppekaval (Informaatika või Tarkvaratehnika), siis soovitame teil kasutada inglise keelt.
5. Kas ettevõtte juhendaja või esindaja peab kindlasti kaitsmisel kohal olema?
Ettevõtte poolsed juhendajad on kaitsmisele teretulnud aga see ei ole kohustuslik kui (allkirjastatud) juhendaja arvamus on praktika kohta varasemalt juba esitatud.
6. Millal peaksin registreeruma praktika ainele, kui soovin Erasmuse+ välispraktika programmi kaudu praktikat läbida?
Kui te teete oma praktika välismaal läbi Erasmuse+ programmi (või muude sarnaste programmide kaudu), siis ei tohiks te meie praktika ainele registreeruda. Selle asemel saate oma praktika ainepunktid VÕTA protsessi kaudu.
Palun lugege hoolikalt läbi ülikooli Välispraktika juhised ja Erasmus+ praktika toetuse informatsioon. Kui teil on lisaküsimusi, võtke ühendust praktikakoordinaatoriga.
7. Mis on vajalik selleks, et kaitsmisele pääseda?
Kaitsmisele lubatakse siis, kui on esitatud praktika plaan, praktika aruanne ning allkirjastatud tagasiside asutuse poolselt juhendajalt.
8. Mis juhtub, kui ma leian praktika semestri keskel? Kas mul on võimalik praktika aine läbida samal semestril?
Sellisel juhul on kaks võimalust:
- Alustada praktikat ettevõttes, teha kohe valmis praktika plaan aga registreerida ning läbida praktika aine järgmise semestri jooksul.
- Kui praktika saab tehtud enne järgmise semestri algust, siis saab ühendust võtta praktika koordinaatoriga, kellel on võimalik ka semestri jooksul tudengeid praktika ainetele registreerida.
9. Mis juhtub, kui mingil põhjusel ei ole praktika semestri lõpuks läbitud?
Kui tudeng on praktika ainele registreernud aga mingil põhjusel pikeneb praktika periood pikemaks ning praktika ei saa semestri lõpuks läbitud, siis tuleb kindlasti varakult ühendust võtta praktika koordinaatoriga.
10. Kuidas peab esitama dokumendid (Plaan, aruanne, juhendaja arvamus)?
Dokumendid tuleb saata otse praktika koordinaatori emailile.
Juhendaja arvamus võiks olla digitaalselt allkirjastatud kasutades Eesti DigiDoc'i. Kui see on digitaalselt allkirjastatud mingil muul viisil või skanneeritud, siis peaks juhendaja arvamuse saatma juhendaja ise otse oma emaililt praktika koordinaatorile.
11. Millal peaksin registreeruma praktika ainele, kui soovin praktika läbida suvel?
Kui teha praktika suvel, siis saab praktikat kaitsta kas suve lõpus (kaks viimast Augusti nädalat) või siis sügissemestri jooksul. Registreerima peaks vastavalt sellel semestril, kuna kaitsta soovivatakse. Suve lõpus kaitstes läheb aine arvests sisse kevadsemestri raames.