Projektiplaan
Githubi wiki võimalusi kasutades dokumenteerige järgnev
- Milliseid tehnoloogiaid ja kodeerimiskeeli on rühm otsustanud kasutada
- Meeskonna ja rolli kirjeldus: Kuidas te näete et teie meeskonnas rollid jagunevad? Kes tegeleb millega meeskonnas? Kas keegi pühendub rohkem välimusele ja keegi teine loogikale? Või tehakse kõike võrdselt? Kes on projekti juht? Või eksperimenteerite ilma juhita? Kuidas jaotate ülesandeid? Palju aega keegi saab panustada projekti? Kas kellegil on alguse poole rohkem aega ja lõpu poole vähem? Kas tulete kokku laupäeviti, et arendada või teeb igaüks oma kodus?
- Esitada esialgne tööülesannete jaotus kasutades Github tööülesannete halduslahenduse võimalusi. NB! Veenduge, et teie plaanitud ajakavasse jääks piisavalt varuaega ootamatustega tegelemiseks.
- Veenduge ja näidake praktikumikaaslastele, et planeeritud ajakava alusel te teenite projekti eest vähemalt 50 punkti.
Projekti plaaniga hindate, mis funktsionaalsus võiks olla mis etapiks tehtud. Oodatav on, et teie ennustused on väga suure veaga - teil puudub ju eelnev kogemus vastavate hinnangute andmisel. Projekti lõpus saate te oma hinnangutele tagasi vaadata ning omad järeldused teha. Planeerimisel on abiks majandusteadustes planeerimisel kasutatava Pareto reegli või selle lihtsustuste järgimine. Tiheda tähtaegade kuid paindliku funktsionaalsusega projektides on otstarbekas järgida väledaid projektihaldusmetoodikaid nagu Scrum.
Viiteid
- Pareto reegel - http://wiki.eek.ee/index.php/Pareto_reegel
- Pareto jaotus - http://www.wolframalpha.com/input/?i=pareto+distribution
- Scrum - https://www.scrum.org/
- Scrum in 10 minutes - http://www.youtube.com/watch?v=XU0llRltyFM
- Veebiarendusteekide võrdlus - http://comserv.cs.ut.ee/forms/ati_report/downloader.php?file=9618C8BB28CD9D3FB409B92A04A35080FC11CC25
- Java veebiraamistike võrdlus: https://www.youtube.com/watch?v=ygW8fJVlDxQ#t=1389