Võrguühenduseta veeb
Kuigi Internet on laialt levinud, tuleb ikka ette olukordi, kus Internetiühendus katkeb või veebiserver on mõnel muul põhjusel kättesaamatu. Kui klassikaliste veebirakenduste puhul tähendas see enamasti rakenduse kasutamatuks muutumist, siis tänapäeva veebirakendused on ehitatud nii, et väikesed katkestused võrguühenduses ei ole probleemiks (nt. Google Docs). Selleks, et veebirakendus oleks interaktiivne (vähemalt osaliselt) ka võrguühenduseta, saab kasutada Javascripti andmete lehel välja toomiseks ja peitmiseks ja andmete puhverdamiseks juhul kui võrgupäring (nt. XMLHTTPRequest) ei õnnestu serveri kättesaadavuse puudumisel. HTML 5 lisab sinna juurde veel kliendipoolse andmebaasi, kuhu saab vajadusel talletada serverisse saatmata lehel tehtud muudatusi, mis võrguühenduse loomisel (või lehele naastes) serverisse saadetakse. Lisaks on võimalik kasutada Cache Manifest faili selleks, et määrata staatilised leheküljed, mis laetakse alla vaid korra ja edaspidi kasutatakse alla laetud versioone nendest failidest.
NB! Kuna Cache Manifest võimaldab puhverdada ainult staatilist sisu, saab ainult Cache Manifest kasutamise eest vaid pooled punktid. Maksimumpunktide saamiseks tuleb võrguühenduseta funktsionaalsus realiseerida skriptidega.
Hindamine
Võrguühenduseta veeb
- Praktikumijuhendaja avab oma veevilehitsejas tudengite projekti selle testkeskkonnas ja projekti juurde kuuluva viki sissekande kus kirjeldatakse võrguühenduseta kasutatavat funktsionaalsust.
- Praktikumijuhendaja katkestab arvuti võrguühenduse.
- Praktikumijuhendaja proovib kasutada vikis kirjeldatud rakenduse funktsionaalsust veendumaks, et rakendust saab osaliselt ka võrguühenduseta kasutada.
Viiteid
- W3C võrguühenduseta veebirakenduste ülevaade - http://www.w3.org/TR/offline-webapps/
- Offline Web Applications - http://diveintohtml5.info/offline.html
- Cache Manifest probleeme ja lahendusi - http://alistapart.com/article/application-cache-is-a-douchebag