Kehtivus
Kehtivus ehk validity on dokumendi omadus olla süntaksivigadeta. Üldjuhul saab dokumentide kehtivust kontrollida vastavate kontrollimistööriistadega (i.k. validators). Samas on enamik kontrollimisvahendeid väga lihtsad ja võivad erijuhtudel anda valepositiivseid tulemusi. Sellistel juhtudel tuleks küsitavate kohtade vastavust standardile kontrollida käsitsi. Dokumendi kehtivus on aluseks dokumentide ühesele tõlgendamisele erinevate veebilehitsejate ja teiste vaaturite poolt.
Hindamine
HTML kehtivus
- Praktikumijuhendaja külastab 1-4 teie esitatud rakenduse vaadet ning esitab nende sisu kontrollimiseks (X)HTML kehtivuse kontrollimistööriistadele.
- Kui kontrollimistööriist leiab vigu, vaatab praktikumijuhendaja, kas projekti vikis on kirjeldatud antud vead kui valepositiivsed kontrollimistööriista vead. Praktikumijuhendaja kontrollib, kas kirjeldatud valepositiivsed vead ka (X)HTML standardi järgi on valepositiivsed.
NB! Tõeste (st. tegelike) vigade esinemise korral punkti kehtivuse eest ei saa! Siinjuures ei ole oluline, kas viga on pärit kasutatavatest teekidest või raamistikest või tudengite kirjutatud koodist.
CSS kehtivus
- Praktikumijuhendaja külastab 1-4 teie esitatud rakenduse vaadet ning esitab nende sisu kontrollimiseks CSS kehtivuse kontrollimistööriistadele.
- Kui kontrollimistööriist leiab vigu, vaatab praktikumijuhendaja, kas projekti vikis on kirjeldatud antud vead kui valepositiivsed kontrollimistööriista vead. Praktikumijuhendaja kontrollib, kas kirjeldatud valepositiivsed vead ka CSS standardi järgi on valepositiivsed.
NB! Tõeste (st. tegelike) vigade esinemise korral punkti kehtivuse eest ei saa!Siinjuures ei ole oluline, kas viga on pärit kasutatavatest teekidest või raamistikest või tudengite kirjutatud koodist.
Lahususe põhimõtte järgimine
- Praktikumijuhendaja külastab 1-4 teie esitatud rakenduse vaadet ning esitab vaatab nende (ja mõnel juhul ka neist viidatud failide) lähtekoodi. Punkti ei saa kui praktikumijuhendaja leiab (X)HTML-st <style> elemendis või atribuudis style CSS koodi või <script> elemendis skriptimiskeele (nt. JavaScript) koodi. Samuti ei saa punkti kui CSS failis on kasutatud skriptimiskeelt või skriptimiskeele failis CSS-i (va. DOM puu manipuleerimisel).
Viiteid
- Standardid
- (X)HTML 5.0 (2014) - http://www.w3.org/TR/html5/
- HTML 4.01 (1999) - http://www.w3.org/TR/html4/
- XHTML 1.0 (2000,2002) - http://www.w3.org/TR/xhtml1/
- XHTML 1.1 (2010) - http://www.w3.org/TR/xhtml11/
- XHTML+RDFa 1.1 (2013) - http://www.w3.org/TR/2013/REC-xhtml-rdfa-20130822/
- CSS 2.1 (2011) - http://www.w3.org/TR/CSS2/
- CSS 3 värvid (2011) - http://www.w3.org/TR/css3-color/
- CSS 3 nimeruumid (2011) - http://www.w3.org/TR/css3-namespace/
- CSS 3 valijad (2011) - http://www.w3.org/TR/selectors/
- CSS 3 meedia (2012) - http://www.w3.org/TR/css3-mediaqueries/
- CSS 3 stiilid (2013) - http://www.w3.org/TR/css-style-attr/
- Kontrollijad
- W3C (X)HTML Validator - http://validator.w3.org/
- W3C CSS Validator - http://jigsaw.w3.org/css-validator/
- Enamikes veebiarendustööristades on sisseehitatud menüüvalik