Ostukorvi ülesanne

Probleem. Edukas kauplus tahab areneda kaupluste ketiks ja selleks teha uuringu ostjate harjumuste kohta, et vastavalt sellele kujundada kaupade väljapanek kaupluse saalis.

Kirjeldus. Kauplus kasutab soodukaarte. Iga väljaantud sooduskaardi kohta on olemas isiku ankeet, kellele sooduskaart on antud. Selles ankeedis on kirjas nii isiku põhiandmed kui tema aadress ja kontakttelefon.

Konkreetse ostu andmed saadakse kassast. Ostukorv koosneb kaupluses müüdavatest toodetest, nende kogusest ostukorvis. Kõikide kaupade hinnad tulevad samuti andmebaasist. Osadel kaupadel on ühikuhind, osadel - kaaluhind. Iga ostukorviga läheb kirja ka see, kas kasutati soodukaarti (kaardi number) ja ostu üldsumma. Maksta on võimalik nii sularaha kui kaardiga.

Kuna süsteem peab ka kassiride töö kohta andmeid sisaldama, et selle järgi saaks kassiiridele maksta edukuse lisatasu, siis peab andmebaas sisaldama andmeid kassiiride ja selle kohta, millal, kus kassas nad töötasid.

Ülesanded. Andmebaasi kogutud andmete põhjal peab olema võimalik teada saada nii ühe kassiri poolt sissekasseritud summa kui leida päeva jooksul kaupluses müüdud toodete koguhinda.

Ostukorvidest koostatakse andmeait, et statistiliste meetoditega avastada ostukorvides nn. korduvaid mustreid.

edit